HP EliteBook - opis cech charakterystycznych

2018-03-12

HP EliteBook to seria przeznaczonych do zastosowań biznesowych w przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowo-usługowych notebook'ów. Linia EliteBook uznana jest za lepszą wobec ProBook'ów, które dedykowano do sektora użytkowników domowych. We wrześniu dwa tysiące trzynastego roku stacje pracy mobilnej zmieniły nazewnictwo i odłączyły się od linii EliteBook.

Cechy charakterystyczne.

Linia modeli EliteBook przeznaczona jest do zastosowań w silnie nieprzyjaznych warunkach (zobacz tu). Spełniające standardy amerykańskiej armii modele Hewlett-Packard są odporne na ekstremalne temperatury, pracę na dużych wysokościach, wilgotność powietrza, zakurzenie i zanieczyszczenia oraz na wstrząsy i wibracje. Skonstruowane są ze stopu magnezu, anodowanego wieczka aluminiowego i podpórki na nadgarstki. Są odporne na zalanie. Posiadają aktywną ochronę dysku twardego. Są wyposażone w dwa wskaźniki - panel dotykowy i drążek. Niektóre ze wcześniejszych modeli miały podświetlaną klawiaturę. Część modeli posiada wejścia na urządzenia pamięci masowej SSD.

Linia modeli.

Najnowsza generacja modeli EliteBook to serie 700 i 800. Zostały one wyposażone w procesory Intel generacji Core i Series Broadwell, Skylake oraz AMD Carrizo. Znajdziemy wśród nich dwa modele ultra-cienkiego notebooka Folio oznaczone liczbami 1040 G2 i 1040 G3. Przeszłość EliteBook'ów to sześć generacji sprzętu komputerowego opartych o platformy: Skylake, Broadwell, Excavator, Steamroller, Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge, Nehalem i Penryn.