Tusz do HP Deskjet 1000- oryginał czy zamiennik?

2018-04-17

Zakup tuszu do drukarki to obowiązek, który doskonale zna każdy właściciel drukarki, szczególnie, kiedy jest ona często eksploatowana. Niestety, tusz nie jest wieczny i dość szybko się wyczerpuje. Niektórzy muszą wydawać na tusz kilkaset złotych rocznie. Cena tuszu zależy od typu drukarki. Oryginalny, czarny tusz do HP Deskjet 1000 o pojemności 3 ml to koszt około 60- 80 zł, a kolorowy kosztuje nieco więcej. Nic dziwnego, że właściciele drukarek poszukują sklepów oferujących tusze w najniższych cenach.

Duży wybór sklepów, w których można kupić między innymi tusz do HP Deskjet 1000, jest w internecie. Przed zakupem tuszu, koniecznie trzeba porównać ceny, jakie oferują różne sklepy. Może się okazać, że różnica w cenie jest duża. Wielu użytkowników uważa, że tylko oryginalny tusz opłaca się kupować. Jeśli drukarka zostanie uszkodzona, a jej użytkownik stosował zamienniki tuszu, producent może nawet odmówić naprawy urządzenia! Mimo to, warto rozważyć użycie zamienników tuszu, ze względu na dużą oszczędność. Na przykład, markowe zamienniki tuszu do HP Deskjet 1000 mogą kosztować nawet kilkakrotnie mniej, niż oryginalne!

Na rynku istnieje kilku wiodących producentów zamienników, którzy cieszą się dobrą opinią i są z powodzeniem stosowane przez wielu użytkowników.

Wybór odpowiedniego tuszu należy do użytkownika drukarki. Jeśli nie przeszkadza mu koszt oryginalnych tuszów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystał. Jednak jeśli zależy mu na obniżeniu kosztów, stosowanie zamienników wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.