Jakie dodatkowe funkcje powinna posiadać nowoczesna drukarka

2018-08-05
Nowoczesne drukarki komputerowe posiadają bardzo wiele przydatnych funkcji, dziek którym znacząco poprawia się komfort pracy. Dzięki inwestycji w wysokiej jakości urządzenie będzie można zastąpić bardzo wiele innych sprzętów z których korzysta się w firmie.

Funkcja scanner

Jedną z najciekawszych funkcji nowoczesnych drukarek komputerowych jest oczywiście scanner, dzięki któremu można szybko i sprawnie przeskanować dokumenty do komputera. Drukarka wielofunkcyjna (drukarka, kopiarka i skaner) to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które mają bardzo mało miejsca na biurko i chcą dodatkowo zaoszczędzić na sprzęcie. Skanowane pliki mogą być zapisywane nie tyko na komputerze, ale również na podpiętej pamięci pendrive albo wysyłane automatycznie na dowolny adres e-mail.

WiFi lub Bluetooth

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się drukarki bezprzewodowe z których dobrodziejstwa może skorzystać bardzo wiele osób. Urządzenia tego typu są bardzo dużym ułatwieniem nie tylko w domu, ale przede wszystkim w firmie, gdzie do drukarki musi mieć zapewniony dostęp każdy pracownik. W wielu sytuacjach łączenie się kablem USB jest bardzo niewygodnym rozwiązaniem, dlatego też bezprzewodowe WiFi lub Bluetooth jest bardzo dobrym krokiem.


Ochrona poufności danych

W wielu firmach bardzo ważną rolę odgrywa także ochrona poufności danych, dlatego też coraz częściej producenci w swoich drukarkach oferują rozwiązania, które znacząco podnoszą poziom poufności drukowanych dokumentów. Można znaleźć na przykład modele, które umożliwią wydrukowanie poufnych dokumentów tylko wtedy, gdy wpisze się na urządzeniu specjalny PIN. Dzięki takiemu mechanizmowi nikt niepowołany nie przejrzy wydrukowanych dokumentów. Ciekawym pomysłem jest także nowoczesna drukarka, która ma wbudowaną funkcjonalność niszczenia dokumentów. W każdym profesjonalnym biurze znajdują się niszczarki dokumentów, dlatego też inwestując w drukarko-niszczarkę można sporo zaoszczędzić. Jeżeli przez przypadek wydrukujemy za dużo ważnych dokumentów, to będzie można szybko ich się pozbyć.