Jaki tusz do drukarki wybrać?

2018-08-16

Drukarka jest jednym z najpowszechniej stosowanych urządzeń w każdym domostwie, jak i firmie. Najczęściej wykorzystuje się drukarki atramentowe, które idealnie sprawdzą się w każdym miejscu. Są one wybierane także ze względu na niską cenę, a koszt eksploatacji takiej drukarki nie jest wielki.

Tusze

Jednym z najważniejszych elementów w każdej drukarce są tusze do drukarki, które bez problemu można wymienić na nowe po ich zużyciu. Tusze można podzielić na dwa zasadnicze typy. Są to tusze pigmentowe i barwnikowe. Każdy z nich ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Tusz pigmentowy

Tusze pigmentowe charakteryzują się przede wszystkim niezwykle dobrą ostrością wydruku. Wykorzystując tusz pigmentowy można drukować zarówno teksty, jak i różnorakie grafiki. Dużą zaletą jest również brak wymagań co do jakości papieru. Tusz pigmentowy sprawdzi się idealnie do wydruku zaproszeń, wizytówek czy dyplomów.

Tusz barwnikowy

Jeśli zaś chodzi o tusz barwnikowy to w tym przypadku wymagany jest papier dobrej jakości. Tusz barwnikowy umożliwia bardzo łatwe mieszanie kolorów. Pomaga to szczególnie w trakcie wydruku grafik czy zdjęć.

Reasumując, wybór odpowiedniego tuszu do drukarki powinien być w pełni uzależniony od indywidualnych preferencji. Tusz pigmentowy jest bardziej uniwersalny sprawdzający się do grafik, jak i tekstów. Z kolei tusz barwnikowy sprawdzi się głównie do wydruku zdjęć dzięki łatwości w mieszaniu kolorów.