Drukarki Brother ze zintegrowaną głowicą czy bez

2018-09-02
W dzisiejszych czasach większość osób inwestując w nową drukarkę zwraca uwagę jedynie na jej cenę albo na markę urządzenia. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że drukarki Brother można podzielić na modele ze zintegrowaną głowicą i sprzęt bez zintegrowanej głowicy.

Nowoczesne drukarki ze zintegrowaną głowicą


W drukarkach ze zintegrowaną głowicą, jak sama nazwa wskazuje podstawowa część odpowiedzialna za drukowanie znajduje się w drukarce. Wspomniana głowica drukująca składa się z podstawowych kolorów zwanych CMYK (cyan, yellow, magenta i black). Każdy z poszczególnych kolorów znajduje się z oddzielnym pojemniku. Największą zaletą drukarek tego typu są nie tylko tanie zamienniki, ale również możliwość wymiany pojedynczego koloru, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto wspomnieć także o dużej pojemności pojedynczego zbiornika. Drukarka marki Brother ze zintegrowaną głowicą ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy pamiętać. Największą wadą jest przede wszystkim to, że przy długich przerwach w drukowaniu może dojść do zaschnięcia tuszu. Jeżeli dojdzie do zaschnięcia tuszu, to w wielu sytuacjach naprawa głowicy jest nieopłacalna. Dla wielu osób sporą wadą może okazać się także brak możliwości regeneracji zbiorników.

Drukarki bez zintegrowanej głowicy


W sprzętach tego typu głowica drukująca znajduje się bezpośrednio w samym zbiorniku na tusz. Drukarka marki Brother ma specjalny mechanizm zwany "karetką". Jeżeli chodzi o same zbiorniki to dzielą się one przeważnie na czarne i kolorowe. W zbiornikach kolorowych znajdują się 3 główne kolory: cyan, yellow, magenta. Największą zaletą drukarek brother bez zintegrowanej głowicy jest to, że w momencie wyschnięcia tuszu wymienia się jedynie zbiornik na tusz. Można skorzystać także z profesjonalnej regeneracji, która jest bardzo tania. Drukarki Brother bez zintegrowanej głowicy niestety nie dają możliwości wymiany pojedynczego koloru. Producenci oferują połączone zbiorniki trójkolorowe. Wadą są również nieco droższe wkłady do drukarek.