Czy warto inwestować w monitory używane?

2018-10-18

Zakup nowego monitora bardzo często wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego w dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się poleasingowe monitory. W Polsce wyspecjalizowały się nawet profesjonalne firmy, które oferują poleasingowy sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.


Dla kogo są monitory używane?

Używane monitory od renomowanych producentów mogą okazać się doskonałą propozycją nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców, którzy poszukują oszczędności. Warto wspomnieć również i o tym, że używany sprzęt IT bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także u klientów indywidualnych. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla grafików komputerowych, którzy mogą w rozsądnej cenie kupić używany monitor przeznaczony do grafiki komputerowej.


Jakie korzyści?


Na poleasingowych monitorach można zaoszczędzić nawet 70% ceny. Pamiętać należy o tym, że ceny oryginalnych monitorów renomowanych producentów utrzymują się bardzo długo na wysokim poziomie. 2-3 letnie poleasingowe monitory pod względem finansowym są więc bardzo łakomym kąskiem. Nie można zapominać również i o tym, że firmy, które specjalizują się w sprzedaży używanych monitorów na swój sprzęt udzielają profesjonalnej gwarancji. Monitory są dokładnie serwisowane, dlatego też nie ma ryzyka zakupu uszkodzonego sprzętu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że poleasingowe monitory są zazwyczaj bardzo młode (2-3 lata). Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że będą sprawnie służyć przez wiele kolejnych lat użytkowania.